Strona główna/Platforma Sygnalisty/Nowości/3 korzyści jakie przyniesie Ci pracownik sygnalista

3 korzyści jakie przyniesie Ci pracownik sygnalista

Dyrektywa o sygnalistach kojarzy Ci się pewnie z przykrym obowiązkiem... A co jeśli wdrożenie jej wymagań może przynieść zysk Twojej firmie. Jak? Poznaj 3 korzyści jakie płyną z posiadania pracownika sygnalisty! 

Grafika przedstawia pracodawcę szukającego informacji o sygnalistach

1. Darmowa informacja o problemie

Zwykle, aby wykryć problem czy nieprawidłowe działanie wewnątrz organizacji, należy podjąć dość skomplikowane działania np. wynajęcie zewnętrznej firmy do przeprowadzenia audytu czy badania czy powołanie zespołu, który będzie odpowiedzialny za weryfikację i badanie procesów w firmie. Niezależnie od wybranego rozwiązania, niesie ono za sobą koszty dla przedsiębiorstwa. Tymczasem instytucja sygnalisty dostarcza darmowych i precyzyjnych informacji o problemach. Niesie to ze sobą oszczędność czasu i pieniędzy dla firmy.

2. Lepiej zapobiegać niż leczyć

Sygnalista zgłasza informacje o nieprawidłowościach od razu po tym, jak wszedł w ich posiadanie. Dzięki temu masz świadomość problemu na jego początkowym etapie, a czasami jeszcze zanim zdążył zaszkodzić Twojej firmie. Co więcej, informacja o nieprawidłowościach pozostaje wewnątrz organizacji, co zapobiega tworzeniu rys na renomie firmy.  

3. Wizerunek etycznego pracodawcy

Reputacja ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie i niejednokrotnie jest czynnikiem decydującym w procesie dokonywania wyboru, przez potencjalnego klienta czy partnera. Pracodawca, który dba o przestrzeganie przepisów i chce zapobiegać nieprawidłowościom, dyskryminacjom itp., wypada wiarygodniej w oczach klienta czy kontrahenta. Kto z nas nie chciałby współpracować z uczciwym i przestrzegającym prawa przedsiębiorcom?

Wprowadzenie instytucji sygnalisty po prostu się opłaca

Podsumowując umożliwienie zgłaszania nieprawidłowości swoim pracownikom przyniesie ci szereg korzyści: 

  1. Darmowe i precyzyjne informacje o nieprawidłowościach.
  2. Szybkie i wewnętrzne reagowanie na problemy.
  3. Reputacja uczciwego i etycznego przedsiębiorcy.

Powyższe korzyści składają się na oszczędność czasu i pieniędzy. Dlatego nie zastanawiaj się i sprawdź jakie korzyści przyniesie Ci platforma dla sygnalistów!

    

do góry